Про нас

Асоціація Католицької Преси

АКП — це об’єднання професійних католицьких медіа, яке діє з дозволу і благословення відповідної Церковної влади.

Асоціацію було створено в 2015 році. Вона складається з греко-католицьких та римо-католицьких українських медіа. Від свого заснування, членами Асоціації були друковані медіа, тобто видавці журналів та газет. Нашою місією є промування та сприяння розповсюдженню католицької преси по всій території України, а також промування католицького контенту через інтернет і радіо.

Ефір 2017 року на Живе ТБСюжет на 5 хвилин про АКП від позначки 24:15 хв.

Інші проекти АКП

ПРОЕКТ 01

Прес-стенди в парафіях

Прес-стенди – це форма поширення католицької преси, яка зменшує шлях від видавництва до читача.
Асоціація впровадила перші прес-стенди у декількох центральних греко-католицьких парафіях Львова у 2016 році.

Як це працює?
Після домовленості з парафією, у самому храмі, поблизу входу встановлюється прес-стенд. На ньому розташовані свіжі номери видань – членів АКП зі вказаною ціною.
Відвідувач храму, в будь-який зручний для нього час, самостійно ознайомлюється з представленою пресою та оплачує обрані примірники в скриньку, яка вмонтована в стенд.
Цей спосіб дозволяє сконцентрувати увагу аудиторії лише на пресі та не потребує продавця чи розповсюджувача. Робиться акцент на більшій доступності католицької преси та довірі до покупця.

Зараз прес-стенди працюють у 20 греко-католицьких парафіях Львова і Тернополя.
Окремі приклади ви можете побачити на світлинах поруч.

ПРОЕКТ 02

Професійні воркшопи

У 2017 році Асоціація Католицької Преси провела у Львові серію з 12 воркшопів для працівників католицьких редакцій.

Професійні вишколи тривали з лютого по жовтень дводенними сесіями. Їх відвідало понад 40 працівників українських католицьких друкованих та інтернет-медіа зі Львова, Івано-Франківська, Тернополя, Вінниці й Києва.

Запрошені лектори ділилися успішним досвідом власних редакцій. Вони представляли такі польські католицькі медіа: Stacja7, Gość Niedzielny, Wdrodze, Aleteia, KAI.
Своїм досвідом ділилися також польські та українські фахівці зі сфер дизайну, фандрейзінгу і стратегічного планування.

Вишколи проводилися в приміщенні Патріаршого Дому у Львові. Їх було організовано Асоціацією за фінансової підтримки Відділу Розвитку Патріаршої Курії УГКЦ і благодійного фонду Renovabis.