Маніфест

українських католицьких медіа

Ми, медіа УГКЦ та РКЦ в Україні, які не мають сталої інституційної підтримки, в часи відкритої російської агресії та війни проти України, об’єднуємо свої зусилля для спільної дії.

Ми твердо віримо, що серед першочергових потреб кожного вірянина Католицької Церкви є не тільки особиста безпека, власна домівка, харчі, одяг та медична опіка, а й право на доступ до фахової і неупередженої інформації, духовна і молитовна підтримка, міжособистісний контакт, особливо зі своїми душпастирями. Під час війни ці потреби стають ще більш нагальними.

Ми визнаємо, що кожен католицький журналіст є особистістю, людиною з власним обличчям і історією. Ми переконані, що редакції католицьких медіа несуть моральну та матеріальну відповідальність за своїх працівників, особливо у скрутний воєнний час.

Ми констатуємо, що у сьогоднішній кризовій ситуації Католицька Церква в Україні може втратити свій голос, якщо матеріальні труднощі, пов’язані з війною, призведуть до закриття католицьких медіа. Також ми констатуємо, що це спричинить велику шкоду як для самої Церкви, так і для її вірних та працівників цих медіа.

Тому, задля збереження голосу Католицької Церкви в Україні, піклуючись про потреби її вірних і усвідомлюючи свою відповідальність перед власними працівниками, ми, уповноважені представники українських католицьких медіа всеукраїнського рівня, засновуємо спільний проект з підтримки українських католицьких журналістів під назвою Католицький Голос України (Catholic Voice of Ukraine). Метою проекту є збереження повноцінної діяльності згаданих медіа завдяки збору коштів для забезпечення принаймні половини місячної зарплати їх працівників (за середніми показниками довоєнного періоду) як в Україні, так і за її межами.

Ми об’єднуємося у цьому проекті довкола Асоціації Католицьких Медіа, яка була заснована у Львові в 2015 році та отримала благословення відповідної церковної влади. Ми сподіваємося з часом поширити цю підтримку на інші католицькі медіа та окремих католицьких журналістів, які звернуться з таким проханням.

Часові рамки проекту обіймають весь час від моменту підписання маніфесту і до офіційного завершення війни та перші роки після її завершення.

Для забезпечення діяльності проекту Католицький Голос України ми делегуємо всі необхідні повноваження для дії від нашого імені особі, яку буде для цього обрано Асоціацією Католицької Преси (керівник проекту). До обов’язків керівника проекту входитиме: організація необхідної канонічної та цивільно-правової форми діяльності проекту; представництво учасників проекту перед церковними та державними структурами, благодійними фондами та окремими доброчинцями (в межах завдань проекту); забезпечення, контроль та розподілення зібраних коштів; систематичне звітування перед зацікавленими сторонами; добір необхідної кількості співпрацівників тощо.

З вірою та надією на Божу і людську підтримку, ми, українські католицькі медіа, продовжуємо виконувати свою місію в історичний час війни нашої країни за власну незалежність. Наша єдність та спільна дія має значення. Врятуймо голос Церкви разом!

Підписали: